FC Spartak Trnava - FK Slovan Levice 5 : 2 (4:1) - zápas 20.kola

27.05.2013 19:04

V pondelok, 27.5.2013 sme odohrali ligový zápas 20 kola, tentoraz doma proti tímu FK Slovan Levice. Zápas skončil zaslúženým víťazstvom Spartaka v pomere 5:2.

Zápas sa hral za na túto ročnú dobu za studeného a veterného počasia ale chalani sa s tým vyrovnali a zápas začali s chuťou. V 4.min otvoril gólový účet nekompromisnou strelou z malého vápna Maťo Trebatický, brankárovi nedal žiadnu šancu. Z následnej protiakcie, po zmätku našich zadákov hráč  Levíc Ivo Pištek po šikovnom prestrčení lopty povedľa brankára vyrovnal, čo bolo mementom do ďaľšieho priebehu zápasu. Chalani  v ďaľších minútach zatlačili súpera, dobre kombinovali a aktívnym bránením  nepúšťali hráčov Levíc do priestoru pred našou bránou. Do konca prvého polčasu po utešených  akciách  zvýšili naše vedenie Paťo Krchnák a dva góly pridal ako vždy bojovník  a strlec na pohľadanie - Tomáš Šarmír. Prvý polčas sa skončil výsledkom 4:1.

Ako to býva zvykom, vedenie po prvom polčase nás trochu uspalo. V 34.min súper( Gabriel Demian) znížil na 4:2. Po tomto góle sme hru ukľudnili, chalani kontrolovali priebeh zápasu, v 39.min potvrdil veľmi dobrý výkon v tomto zápase Paťo Krchnák svojim druhým gólom v stretnutí.

Góly:

I.polčas: 4.min Trebatický 1:0, 5.min. Pištek (LV) 1:1, 8.min. Krchnák 2:1, 18.min. Šarmír 3:1, 25.min Šarmír 4:1.

II.polčas: 35.min Demian (LV) 4:2, 41.min. Krchnák 5:2

Zostava:

Moravčík, Mihočka, Krchnák, Lukáč, Pavlech, Ščasný, Zachar,Hurek,  Okruhlica, Kotteš, Šarmír, Kukučka, Trebatický, Ilavský, Drozda, Bajzík