VÍŤAZSTVO na turnaji vo Svätom Jure !

08.06.2013 21:31

 

V sobotu, 8.6.2013 sme sa zúčastnili druhého ročníka turnaja Primátor Cup 2013 a opäť sme získali celkové prvenstvo! Turnaj sa hral za veľmi teplého a slnečného počasia, naštastie nás poobede pokropil teplý dážď, ktorý zlepšil kvalitu vzduchu.

Výkon chalanov v prvom zápase vôbec nenasvedčoval, že sa nám podarí uchmatnúť prvé miesto. Po ospalom a nepresvedčivom výkone sme zápas proti Interu Bratislava prehrali výsledkom 1:3, keď jediný gól nášho tímu vsietil Maťo Trebatický. Opäť sme doplatili na syndróm prvého zápasu, čo sme zažili už na nejednom turnaji. Je to otázka na trénerov, ako sa s tým vysporiadať, pretože to určite nie je náhoda!

V turnaji sme pokračovali zápasom proti domácim - tímu ŠK Svätý Jur, ktorý býval pre nás vždy nepríjemný súper, pretože hrávajú na hranici tvrdosti, veľmi nepríjemný súper. Tentoraz sme sa nedali zastrašiť a gólom Simona Ščasného a dvoch zásahov Kika Ilavského sme vyhrali dnes pre nás typickým výsledkom 3:1.

Nasledoval zápas proti nášmu častému súperovi - SFM Senec, ako vždy doteraz sme proti nim nezaváhali a opäť víťazstvo 3:1. Chalani sa postupne rozohrávali k lepším výkonom, na hru sa dalo konečne pozerať. Po góloch Lukyho Morvaya, Kika a Lea Lukáča sa vracala do tímu víťazná nálada.

Po obednej prestávke sme dobre posilnení a naladení zmietli z ihriska trnavského rivala - Lokomotívu Trnava v pomere 6:1. Súpera načal a rozleptal Tomáš Šarmír prvými troma gólmi, ďaľšie pridali Kiko, Filip Kukučka a Simon Ščasný. Dúfam, že tréner Lokomotívy nebude opäť tvrdiť, že to bola náhoda, posledné dva vzájomné zápasy hovoria zavšetko.

Súboj s mužstvom FK Rača, s ktorým sme minulý rok hrali o víťazstvo na tomto turnaji, skončil naším víťazstvom 4:0 po veľmi dobrom tímovom výkone. Kiko zaťažil konto súpera  dvoma dólmi, ďaľšie pridali Šaro a Leo Lukáč.

V zápase proti nezmieriteľnému súperovi- tímu ŠK Slovan Bratislava, sa naše víťazstvo rodilo asi najťažšie. Zo začiatku sme sa nevedli proti nim presadiť, ale po letnej sprche z oblohy sme sa  lepšie vysporiadali so zmenými podmienkami na ihrisku a zápas sme otočili a dotiahli na konečný výsledok 4:1.  Dva góly pukol Kiko, ďaľšie pridal Šaro a Filip Kukučka (nádherný vonkajší nárt- paráda).Nutné dodať, že jediný gól Slovana sme strelili my, keď po exportnej hlavičke Paťa Bajzíka nemal náš brankár žiadnu šancu. Hoci to bol vlastný gól, bol parádny!

No a prišiel náš posledný zápas. Priebeh turnaja nakoniec napísal príbeh, že vzájomný zápas Spartaka Trnava a všeobecne veľmi dobrého tímu AS Trenčín rozhodoval o celkovom víťazovi turnaja. Po chybe v úvode zápasu sme prehrávali 0:1, ale chalani sa nevzdávali a nakoniec zápas otočili - a ako ináč, výsledok opäť 3:1. Víťazstvo v zápase a turnaji bolo naše. Je potrebné ale napísať, že sme tento zápas zahrali účelovo, nakopávali sme lopty dopredu na útočníkov, ktorí sa proti výborne technicky disponovaným Trenčanom presadili. Že sme hrali pekný futbal v tomto zápase sa nedá povedať, tentoraz stálo ale pri nás futbalové šťastíčko ( praje pripraveným) a súperovi hráči po troch tyčkách a brvnách začali byť zúfalí. Náš brankár, Paťo Moravčík predviedol excelentný výkon, a chalani a my tiež mu môžeme ďakovať, že zápas skončil ako skončil. Gólovo sa presadil 2x Kiko a raz Filip Kukučka.

Kiko Ilavský sa stal najlepší strelec turnaja - nastrielal 10 gólov a najlepším brankárom turnaja jednoznačne Paťo Moravčík. Každá iná voľby by bola krivdou.

 

Zostava: Moravčík, Gajdoš, Ščasný, Morvay, Kotteš, Bajzík, Šarmír, Kukučka, Trebatický, Ilavský, Drozda, Lukáč

Výsledky: