Futbalový turnaj Hviezdy deťom 2013 - Trenčín, 30.6.2013

30.06.2013 23:12

Futbalovú sezónu 2012/2013 sme ukončili vystúpením na turnaji v Trenčíne, v nedeľu, 30.6.2013. Z pohľadu výsledku - skončili sme na celkovom 4. mieste nič moc, odohrali sme už aj lepšie turnaje, z pohľadu zážitkového - podstatne lepšie. Chalani sa mohli osobne stretnúť z mnohými športovými hviezdami a to doslovne. Vidieť na jednom ihrisku Škrteľa, Hamšíka, Kucku, Guldana, Gáboríka, Lintnera, Radivojeviča, Sekeru atď. prípadne si s nimi podávať ruku či získať autogram, bolo určite skvelým zážitkom.

Turnaja prebiehal na umelo postavenom ihrisku priamo na Mierovom námestí a bol akýmsi predskokanom pre charitatívny turnaj hviezd, ktorý potom nasledoval. Víťaz turnaja, chalani Slovana Bratislava mali potom tú česť zahrať si spolu s trénerom Ondrom Krištofíkom proti futbalovým reprezentantom Slovenska. Myslím, že to pre nich bol obrovský zážitok. Z tohto pohľadu môžeme Trenčínu len závidieť a miestnemu tímu AS taktiež , že dokázali niečo podobné zorganizovať. Je to akcia, čo dokáže pritiahnuť k futbalu či inému športu viac, ako čokoľvek iné. Bodaj by sme podobnej  udalosti dočkali niekedy aj v Trnave.

Na turnaji sa zúčastnilo 8 tímov U9, rozdelených do dvoch skupín, podľa umistnenia v skupinách sa následne odohrali súboje o umiestnenie. Naše výsledky a strelci gólov:

Skupina:

1. Spartak TT - Slovan BA 1:3, Šarmír

2.Spartak TT - MŠK Žilina 4:0, Ilavský, Kusý, Šarmír, Zachar

3.Spartak TT -Trenčín oranž. 3:0, Šarmír, Ilavký, Ščasný

Zápas o 3. -4. miesto

Spartak TT - FK Senica 2:4, Šarmír 2 celkové 4. miesto